Trendy v bývaní, domácnostiam vládnu emócie a línie

Vnútorná pohoda, prirodzený vzhľad, komfort a účelnosť. To sú hlavné atribúty, ktoré spĺňajú trendy na jar a leto 2019. Mäkký kontrast, prirodzený vzhľad, modrá melange a kvitnúce emócie - takto znejú štyri línie tohtoročnej filozofie bývania. Zníženie stresu, rozjímanie a ničnerobenie sú dnes viac žiadané ako kedykoľvek v minulosti. Čas od času nám jednoducho nekonečné váľanie sa na mäkkých látkových vankúšoch vytvára dobrú náladu, pretože domov je na prvom mieste v starostlivosti o dušu, "hovorí profesor Axel Venn, dlhoročný poradca projektových spoločnosti Hornbach v oblasti trendov v bývaní.

Black & white comfort - mäkký kontrast

Tento štýl je o veľmi decentný hre farieb. Vyznačuje sa funkčnosťou a tiež prirodzenosťou, je autentický a primeraný použitým materiálom. Rovnakým dojmom pôsobí aj nábytok a príslušenstvo. Využíva kombináciu mäkkých a tvrdých materiálov, ako napríklad ťažké plátno či poddajnou ovčej kožušinu. Tento jemný kontrast dokonale ozvláštnia harmóniu domova. Priestor v štýle Black & amp; white comfort je prehľadný, pohodlný a bez zbytočných kriviek. Je príjemný po práci, na každodenný život i odpočinok. Všeobecne sa dá charakterizovať ako mladistvý štýl, v ktorom sa však cíti dobre všetky generácie.

Nordic Atmosphere - prirodzený vzhľad

Zjednotenie útulnosti a pohodlia prostredia. Túžba po ľahkosti prebudením prírode a dobrá nálada určujú tento trend bývania. Akceptovaná je aj škandinávska prirodzenosť. Nordic Atmosphere sa vyznačuje svetlými a prirodzenými priestormi. Rozčlenenie takého bývania zdôrazňujú pastelové farby, svetlé drevo, ktoré podčiarkuje pokojná atmosféra a kombinácie žiaroviek šíri nostalgický šarm. Pohodlie tohto priestoru sa postará o život, ktorý sa oplatí žiť.

Relaxed living - modrá melange

Modrú farbu vníma takmer 40 percent ľudí ako svoju obľúbenú. Štýl bývanie v duchu modrá melange preto využíva všetky odtiene modrej, jej kontrasty a príbuzné farby. Rozšírený mýtus, že bývanie vo farbách modrej je chladné, nemusí platiť za každých okolností. S mäkkými textíliami a teplými odtieňmi dreva môžete vytvoriť útulnú atmosféru. Relax living je o prehľadnosti, čistote a jasnosti. Biela sa s ľahkosťou kombinuje s modrou a v kontraste pôsobí ešte belšie. Táto kombinácia je stály trhák, ktorý je obľúbený naprieč generáciami

Blooming emotions - Feeling Good - kvitnúce emócie

Emócie sa v tomto trende preukazujú ako najlepší cien. Je postavený na troch hlavných pilieroch - komfort, účelnosť a pocit pohody. Priestory zariadené v tomto štýle odrážajú osobnosti, ktoré ich obývajú. Kvetinové tóny ponúkajú farebnú a kreatívne základňu - od elegantnej ružovej cez koralové tóny až po hebkú modrú. Teplé farby vytvorí dobrú náladu nielen obyvateľom, ale aj návštevníkom. Podstatou tohto sveta bývania je spoločnosť a užívanie si.

Publikované: 23. 10. 2019 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Bývanie

Autor: Katka Kavová