Učte svoje deti k zdravému životnému štýlu už od útleho veku

Všetci dobre vieme, aké zdravotné benefity prináša šport a zdravy životný štýl. Či ste aktívna alebo nie, mali by ste myslieť na zdravie svojich detí. Ako sa hovorí, aktívne dieťa rovná sa zdravý dospelý. Prečo by ste mali deti viesť k športu a ako na to?

Šport vylepšuje sociálne zručnosti

Deti, ktoré sa už od útleho veku venujú športu, majú lepšie vyvinutý zmysel pre empatiu aj sociálne schopnosti. Pokiaľ sa venujú tímovým športom, získavajú tímového ducha, zlepšujú sa v komunikácii a dokážu prevziať zodpovednosť.

Deti si vytvoria zdravé návyky

Čím skôr deti začnú športovať, tým lepšie. Je totiž dokázané, že deti, ktoré športujú už v skorom veku budú s veľkou pravdepodobnosťou športovať aj v dospelosti. A vy ako rodič im v budovaní zdravých návykov môžete pomôcť.

Nebude im hroziť obezita

V súčasnej dobe, kedy deti trávia veľa času za obrazovkami monitorov a za displejmi svojich smarfónov, je ohrozené viac aj ich zdravie. Pokiaľ je dieťa obézne už v útlom veku, hrozí, že sa z neho stane obézny dospelý. Aktívny životný štýl tieto šance znižuje.

Na aký šport dieťa prihlásiť?

Dnes je možností skutočne neúrekom. Deti môžete prihlásiť napríklad na tímové športy ako futbal, hokej, volejbal alebo basketbal. Obľúbené sú tiež tanečné, gymnastika či balet. Z individuálnych športov môžete vybrať napríklad plávanie alebo tenis. Samozrejme, deti nemusia navštevovať žiadne kurzy, môžete zvoliť aj inú cestu a športovať spolu ako rodina. Sobotňajšie túry či spoločné bicyklovanie akiste ocenia nielen vaši najmenší, ale taktiež vy.

Nezabudnite na športové oblečenie vhodné na cvičenie

Zaobstarajte svojím ratolestiam športové oblečenie na cvičenie. A keď už budete nakupovať, nezabudnite ani na seba. Kvalitné a pohodlné športové tielko či legíny na behanie s vysokým alebo nízkym pásom sa vám akiste zídu. Aspoň sa nebudete vyhovárať, že nemáte dostatočne vhodné oblečenie na cvičenie, s ktorým by ste mohli vybehnúť do parku, zájsť na kurz či do posilňovne.

Publikované: 07. 06. 2020

Kategória: Lifestyle

Autor: Katka Kavová