Viete, kde sa začala história značky Moon Boot?

Štýlové, trendy a extravagantné zároveň- presne také sú dámske zimné topánky Moon Boot, ktoré pútajú pozornosť, nech sa v nich objavíte kdekoľvek. Zimné snehule, ktoré sa hneď na prvý pohľad nápadne podobajú topánkam, aké nosia kozmonauti. Tento módny trend „retro-futuristických“ topánok sa teší narastajúcej obľube a inak tomu nebude ani počas roku 2021.

Kde to všetko začalo...na Mesiaci

Prvá kapitola jedinečného príbehu fascinujúcej značky zimných topánok Moon Boot sa začala písať už v 20.storočí, a to presne v pamätný deň, ktorý je v histórií známy ako deň, kedy pristáli na Mesiac prví ľudia. Kozmický let Apollo 11 pristál 20.júla v roku 1969 so svojou posádkou na Mesiaci, a práve tento významný historický moment je kľúčovým míľnikom príbehu značky Moon Boot.

Počiatky jedného z najväčších úspechov sveta topánok

Niektoré momenty menia históriu a stanú sa legendárnymi – presne tak postupom času nazeral na tento pamätný deň i mladý výrobca topánok Giancarlo Zanatta, ktorý toho času podnikal v talianskej Montebellune. Počas svojej návštevy New Yorku sledoval spoločne so zvyškom sveta významnú udalosť prvého pristátia ľudí na Mesiaci. Zanatta bol inšpirovaný zvláštnym tvarom a technológiou kozmonautských topánok. Jeho neobyčajná idea predstavuje počiatok jedného z najväčších úspechov obuvníckeho priemyslu. Po svojom návrate do Talianska sa začal Zanatta spoločneaj so svojím tímom venovať návrhom a postupne vyvinuli jedinečné Original Moon Boot.

Originál je len jeden

Spoločnosťou Tecnica bola na originálne Moon Boot topánky celosvetovo registrovaná ochranná známka v roku 1978. I keď sa veľké množstvo značiek a výrobcov usiluje o napodobenie dizajnu Moon Boot, musíme všetci jednohlasne uznať, že dámským lyžiarským topánkam Moon Boot sa žiadne iné len tak ľahko nevyrovnajú. Vlastníte svoj pár Moon Boot topánok aj Vy? Postačí jednoduchá dámska lyžiarská bunda, jednofarebné dámske lyžiarské nohavice a topánky Moon Boot celému na prvý pohľad jednoduchému outftu dodajú ten pravý štýl, extravaganciu a kúzlo!

Publikované: 13. 01. 2021

Kategória: Móda a krása

Autor: Katka Kavová