Vyberáme klietky pre vtáky a vonkajšie voliéry

Rozhodli ste sa začať správať vtáky? Chov vtákov je veľmi obľúbený, v súčasnej dobe sa do tohto koníčku púšťa naozaj drvivá väčšina ľudí. Dôvodom je fakt, že chov vtákov je nenáročný, napriek tomu veľmi oddychový koníček, pri ktorom nemusíte byť neustále online, teda si oddýchnete aj z toho online sveta, ktorý nás neustále sužuje. V prípade, že sa rozhodnete chovať vtáky, prinášame pár rád a tipov, ktoré využijete pri výbere klietok pre vtáky alebo pri výbere vonkajších voliér. Ak ste čítali brožúrky alebo knihy pre chovateľov vtáctva, viete, že výber vonkajšie voliéry alebo klietky pre vtákov sa rozhodne nesmie podceňovať. Dôvodom je fakt, že vtáky sa musí v klietke cítiť dobre a príjemne, inak sa im nebude dobre dariť, inak nebudú spokojní a budú sa priečiť. Využite preto naše rady pri výbere vonkajších voliér alebo klietok pre vtáky, nech svojim budúcim okrídleným maznáčikom nachystáte také obydlia, ktoré si rozhodne zaslúži.

Nech majú vtáky možnosť roztiahnuť krídla

Či už sa rozhodnete pre kúpu papagája alebo andulky, musíte im nachystať obydlia, v ktorom budú môcť roztiahnuť svoje krídla. Klietok pre andulky neurobíte radosť papagájom, klietka pre kanáriky nie je vhodná pre andulky. Každý vták má trochu iné požiadavky na svoje budúce obydlia, všeobecne ale platí, že vták by mal vo svojej klietke môcť roztiahnuť krídla a trochu sa preletieť. Podľa toho voľte veľkosť vtáčie klietky alebo voliéry.

Nevozte si klietky v kufri, postavte si ich doma

Naším tipom je rozhodne stavebnica Aluhobby, z ktorej si postavíte akékoľvek obydlia pre vtáky. Nezáleží na tom, či sa bude jednať o vonkajšie voliéru, o vtáčiu klietku alebo napríklad o holubník, zo stavebnice Aluhobby si obydlia pre vtáky zostavíte ľahko pomocou manuálu, ktorý vám prezradí, ako dať všetky hliníkové profily, sitá, pletiva a ďalšie súčiastky dohromady.

Publikované: 01. 04. 2019

Kategória: Skvelé tipy

Autor: Katka Kavová