Začnite so zdravým životným štýlom a vaše telo sa vám odvďačí

Myslíte si, že ak sa lepšie postaráte o svoje zdravie, budete sa cítiť lepšie a zvýšite svoju produktivitu? Je ľahké odložiť návyky zdravého života, ale nemusíte čakať na Nový rok, aby ste mohli začať so zdravším životným štýlom.

Zdravá strava

Zdravé stravovanie znamená, že si viac uvedomujete, čo vkladáte do svojho tela. Musíte s naučiť krotiť svoju túžbu po sladkých a spracovaných potravinách. Zdravé stravovanie znamená uvedomovať si, čo jete a rozhodnúť sa prestať mučiť svoje telo nezdravým jedlom. Je dobré naplánovať si jedlo vopred, aby ste sa uistili, že dostanete všetky potrebné živiny.

Zahrňte do svojej stravy ovocie a zeleninu

Nezabudnite do týždenného menu zahrnúť rôzne druhy ovocia, zeleniny a bielkovín, aby bola vaša strava vyvážená. Pridanie ovocia a zeleniny je dokonalým základom pre začatie zdravej rutiny. Zelenina a ovocie obsahujú veľké množstvo výživných látok, ako sú vitamíny a antioxidanty, ktoré pomáhajú posilňovať imunitný systém a odvádzať toxíny spôsobujúce choroby. Antioxidanty pomáhajú bojovať proti chorobám očí, podporujú zdravú pokožku a celkové zdravie. Svetová zdravotnícka organizácia odporúča jesť ovocie a zeleninu ako pravidelnú súčasť vašej stravy, takže budete mať väčšiu šancu bojovať proti niektorým typom rakoviny a srdcových chorôb. Uistite sa, že jete päť až deväť porcií zeleniny a ovocia denne. Preto netreba podceňovať zdravé varenie.

Dodržiavajte pitný režím

Pitnou vodou môžete šetriť peniaze a zlepšovať svoje zdravie počas celého dňa. Prírodná tekutina ponúka výhody hydratácie, výživy a zlepšenia pohody. Voda dokáže čistiť toxíny z tela, zlepšovať činnosť mozgu, dodávať energiu svalom, regulovať prírastok hmotnosti a vyrovnávať telesnú teplotu a tekutiny. Odporúča sa vypiť 2-3 litre vody denne.

Cvičenie

Telo je skutočne chrámom duše a vy nechcete, aby sa tento chrám rozpadol! Cvičenie je skvelý spôsob, ako stimulovať svoje zdravie. Pokúste sa cvičiť až trikrát týždenne. Niektorí využívajú cvičenie na chudnutie, iní na rast svalov a zvyšná skupina preto, aby sa cítila jednoducho dobre. Môžete si vybrať cvičenie, ktoré vás najviac zaujíma a vyhovuje vám. Napríklad stacionárny bicykel, skok cez švihadlo či zumbu. Nápomocné sú aj rôzne pomôcky ako činky či guma na cvičenie, ktorá sa využíva pri pilatese či joge.

Publikované: 17. 03. 2020 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Katka Kavová