Tipy na relaxačný kúpeľ

Po náročnom dni plnom stresu nič nepadne viac vhod, ako si dopriať čas na relax a uvoľnenie. A čo je lepší spôsob zrelaxovania, než relaxačný kúpeľ vo vani? Doprajete tak príjemný relax svojmu telu, mysli, ale i pleti. V našom článku prinášame inšpiráciu na to, ako si vychutnať skutočne príjemný a ozdravujúci kúpeľ.

Pre zahájením relaxu nezabúdajte na čistenie pleti

Na úvod je veľmi dôležité zdôrazniť, aby ste nezabudli na odlíčenie a vyčistenie pleti. Perfektným pomocníkom pri odličovaní je kozmetická čelenka, vďaka ktorej zabránite svojim vlasom robiť neplechu. Čelenka je praktická aj počas kúpeľu vo vani, a to najmä v prípade, že sa rozhodnete pri kúpaní naniesť na svoju tvár pleťovú masku.

Kúpeľ je skvelá príležitosť na pôsobenie pleťovej masky

Spomínaná pleťová maska sa dokonale hodí na relaxačný kúpeľ. Počas kúpania máte čas len pre seba a môžete si nerušene nechať pôsobiť na tvári osviežujúcu, regenerujúcu, či hydratačnú masku na tvár. Našim tipom je použiť napríklad aj detoxikačnú masku na tvár. Po odstránení masky nezabúdajte prepláchnuť tvár vodou, aby bola vaša pleť počas spánku čistá a mohla sa dôkladne zregenerovať v priebehu noci.

Využívate do kúpeľa prírodné esenciálne oleje?

Pena do kúpeľa či rôzne typy relaxačných solí sú nám všetkým zaručene známe. Vyskúšali ste však do kúpeľa pridať pár kvapiek esenciálnych olejov? Pri ich výbere je potrebné dbať na ich kvalitu. Ideálne a najviac odporúčané sú čisto prírodné oleje. Výnimočný relaxačný vplyv počas kúpeľa má napríklad olej z levandule alebo šalvie.

Nezabudnite na sviečky a hudbu

Na pocit relaxu podstatným spôsobom vplýva aj atmosféra. Vôbec sa nebojte zhasnúť svetlá a využiť vonné sviečky alebo aroma difuzér (do ktorého taktiež možno využiť prírodný esenciálny olej). Na záver príprav ešte pridajte obľúbenú relaxačnú hudbu a pokojne sa nalaďte na vlnu zaslúženého oddychu. Relaxačný kúpeľ by mal byť vašou každo-týždennou rutinou, kde si oddýchne vaše fyzické i psychické zdravie, a samozrejme i vaša pleť.

Publikované: 14. 04. 2021

Kategória: Móda a krása

Autor: Katka Kavová