Užitočné rady, ktoré oceníte pri plánovaní vlastnej svadby

Tohtoročná svadobná sezóna sa pomaly už rozbieha a aj keď situácia vo svete, ale aj u nás nevyzerá príliš priaznivo, mnohé páry nepoľavili pri plánovaní svadby. Či už vás svadba čaká tento rok, alebo ten nasledujúci, ponúkame vám užitočné rady, ktoré pri plánovaní vlastnej svadby určite oceníte.

Výber svadobných prsteňov

Svadobné prstene sa síce neodporúčajú vyberať hneď po zásnubách, zároveň sa ale neodporúčajú vyberať pár dní, či týždňov pred sobášom. Ak ešte nemáte vybraté svadobné prstene, odporúčame vám spraviť si prieskum medzi známymi klenotníctvami v meste, kde žijete, poprípade v okolitých mestách. Keď už budete mať vybraté konkrétne klenotníctvo a vyberiete si nejaké svadobné prstene, odporúčame vám ísť do kamennej predajne poskúšať si, resp. nechať si poradiť predajcami v klenotníctve. Ak nie je možné ísť na predajňu, ako napríklad v súčasnej situácii, dohodnite sa s konkrétnym klenotníctvom na ďalšom postupe. Viaceré klenotníctva ponúkajú možnosť zmerať si veľkosť prsteňa aj v domácich podmienkach. Výber svadobných prsteňov prispôsobujte zásnubnému prsteňu.

Hudbu a fotografa riešte ihneď po zásnubách

Ihneď po zásnubách riešte okrem priestorov, kde sa bude konať svadobná hostina, aj hudbu, či fotografa. Fotografi, kapely a DJ majú termíny obsadené aj niekoľko mesiacov vopred, preto je dobré nájsť si ich okamžite potom, čo sa zasnúbite. Môže sa stať, že budete musieť robiť kompromis a prispôsobovať sa voľným termínom, či už kapele, DJ-ovi alebo fotografovi.

Zlaďte česanie s líčením

Nevestám odporúčame vyberať si kaderníctva, ktoré vám vedia zabezpečiť aj líčenie priamo v kaderníckom salóne. Ak to nebude možné, vyberajte si kaderníčku a kozmetičku tak, aby ste to nemali ďaleko od seba a aby ste príliš necestovali. Ideálne, ak vám najskôr kaderníčka spraví účes a potom vám kozmetička spraví svadobné líčenie. Ak si plánujete dávať do vlasov venček, či kvietky, majte ich nachystané, keď pôjdete do kaderníctva.

Publikované: 31. 03. 2020

Kategória: Lifestyle

Autor: Katka Kavová