Viete si vybrať správne športové oblečenie

Výber správneho oblečenia na šport rozhodne nie je iba o módnych trendoch. Fitness legíny by ste pre maximálny komfort počas tréningu na sebe nemali ani cítiť. Poradíme vám, ako vybrať Nebbia tričko, legíny či ďalšie športové oblečenie.

Prečo si kúpiť fitness oblečenie?

Pýtate sa, prečo by ste si na cvičenie mali kupovať špeciálne oblečenie? Nuž, cvičiť sa dá aj v obyčajnom oblečení na doma, ale určite to nebude také pohodlné ako vo fitness oblečení. Pohodlné fitness legíny vám pri tréningu padnú určite lepšie ako tepláky, ktoré nosíte doma. Pri športe, nech už ide o akúkoľvek aktivitu, by ste sa mali sústrediť na svoj výkon a nie na oblečenie. Ak vás ale niečo tlačí, vyhŕňa sa alebo nesaje pot, určite to naruší koncentráciu. Ide teda predovšetkým o váš komfort.

Fitness oblečenie z funkčných materiálov

Oblečenie z funkčných materiálov je potrebné najmä pri náročnejších športových aktivitách, ku ktorým patrí napríklad fitness, aerobic, beh či iné kardio a silové tréningy. Nebbia dámske tričko z funkčného materiálu odvádza pot a rýchlo schne. Samozrejme to platí aj pre šortky, legíny, mikiny a podobne. To znamená, že vás nebude trápiť mokré prepotené oblečenie. Športové oblečenie obsahuje materiály ako polyester, polyamid, polypropylén a ďalšie, ktoré sú ideálne pre tento druh oblečenia. Prispôsobia sa postave, odvádzajú pot a neskĺznu počas cvičenia. Navyše funkčné oblečenie má aj dlhú životnosť.

Zvýšte si sebavedomie

Dobre padnúce oblečenie, ktoré vám pristane dokáže zvýšiť sebavedomie. Výnimkou nie je ani to športové. Výber pánskeho aj dámskeho športového oblečenia je naozaj veľký a tak si môžete vybrať to, čo sa vám páči a hodí. Pokojne sa môžete odviazať a obliecť si farby a vzory, na ktoré si v bežnom šatníku netrúfnete. Ak sa budete cítiť dobre pôjde vám aj tréning lepšie a motivácia pravidelne cvičiť sa len posilní.

Publikované: 01. 02. 2021

Kategória: Móda a krása

Autor: Katka Kavová