Ako si vybrať krém na tvár?

Výber krému na tvár nie je tak jednoduchý, ako sa jednému môže zdať. Dnes na trhu nájdete širokú škálu denných aj nočných krémov a nájsť ten pravý, ktorý bude vyhovovať vašej pleti, môže pokojne trvať aj niekoľko mesiacov. Aj preto sme si pre vás pripravili krátky návod, ktorý vám napovie, čo všetko by ste pri výbere krému na tvár mali zvážiť.

Krém na tvár podľa typu pleti

Citlivá a vysušená pleť

Dehydrovaná pleť nie je žiadnou výnimkou. Práve naopak, podobným problémom trpí drvivá väčšina žien. Suchá pleť je potom náchylná k tvorbe vrások a šupiniek, čo vôbec nevyzerá dobre. K suchej pleti sa môže pridružiť aj citlivosť, čo spôsobí, že nevhodný krém vašu pleť ešte viac podráždi a prejaví sa svrbením. Aj preto by ste sa mali pred kúpou produktu uistiť, či je skutočne vhodný pre vašu pleť. Vyberať si môžete z denných krémov, z nočných krémov aj z krémov proti vráskam. Najdôležitejším parametrom, ktorý by mal hrať pri vašom rozhodovaní hlavnú rolu, sú hydratačné zložky krému.

Mastná pleť

Ženy, ktorá trpia mastnou pleťou majú naopak aj sklony k akné. Súboj s akné tak po puberte neskončí, ale pokračuje aj v dospelosti. To ale nie je všetko. Koža, ktorá produkuje príliš veľa mazu, sa tiež leskne. Aj tu sa ale naskytá riešenie v podobe správnej starostlivosti o pleť. V prvom rade, by ste sa mali zamerať na nočný krém, ktorý nezanáša póry, ale sťahuje ich. Čo sa týka klasického denného krému, siahnite po takom kúsku, ktorý môžu používať ženy so sklonom k akné. Ideálny je krém, ktorý pleť zmatní.

CC krémy

Špeciálny druh krému, ktorý bojuje proti nedokonalostiam pleti. Je vhodným pomocníkom v prípade, že máte na koži červené fľaky. CC krém totiž zjednocuje tón pleti. To ale nie je všetko. Faktor SPF15 vás ochráni pred slnkom, krém je bohatý na vitamín C, B1 a B2 a obsahuje výťažok z granátového jablka a marhuľových jadier.

Publikované: 02. 08. 2020

Kategória: Móda a krása

Autor: Katka Kavová